Test amaçlı kullandığınız yapınızda windows server 2012 sürümü bir additional domain controll’ler kurulumu yapmak isterseniz ve bunu katılımsız bir şekilde PS Remoting ile yapmak isterseniz aşağıdaki komut setinden ve script bloğundan faydalanabilirsiniz. (Root DC’de windows server 2012 idi yapımda)Bu işlemi ilk olarak kurulan DC üzerinde yaptım. ADDC kurmak istediğim hedef sunucum domain’e üye olan Server2 ‘dir. Parametrelerin değerlerini siz istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Mesela Global Catalog kurmak istemezseniz 3. satırda true değerini kullanabilirsiniz.PS ISE’in sonucu üstteki gibi olacaktır.

AD forest’imiza yeni bir dc ekledik. Kontrol edelim.AD Site ve Servisleri yönetim konsoluna bakarsak server2 ‘in yapıya dahil olduğunu , KCC’nin replication topology’sini oluşturduğunu ve topology generater’ları görebiliyoruz. PS remoting + PS ISE windows server 2012 tarafında kolaylıklarla geliyor görünene göre. Bu arada ilk kısımda görülen script bloğonu bir defa normal gui ile DC kurarsanız elde edebilirsiniz

  Yazar: Osman BAGISLANAN
Http://www.mslinuxtr.com/yazarlar

(551)

the author

Netaş Aş. de Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 2001 den bu yana BT sektöründeyim. Bu zamanın büyük bir kısmında Sistem Entegratörlüğü yapan Bilişim firmalarında proje ve sistem kurulum departmanlarında çalıştım. Birçok firmada Microsoft ürünleriyle ilgili sistem kurulum projelerinde bulundum. 2012 den bu yana kendi bloğum olan MSLİNUXTR de deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum. Ayrıca 2013 başlarından bu yana da MSHOWTO ailesinin bir üyesiyim.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın