Merhaba

Bu yazıda size bir çok özellliği ile öne çıkan bir backup yazılımından bahsetmek istiyorum.

Veeam Backup & Replication v6.5 sürümündeki yenilikler?

Veeam Backup & Replication 6.5, Veeam’in son yenilikçi atılımı olup aşağıdaki yetenekler dahil olmak üzere nefes kesici özelliklerle birlikte gelmektedir:

  • Exchange için ücretsiz e-algılama ve öge düzeyinde kurtarma
  • SAN anlık görüntülerinden kolay Sanal Makine kurtarma
  • Gelişmiş izleme, raporlama ve kapasite planlama özellikleri (Veeam Backup Management Suite 6.5 gereklidir)
  • Yeni hipervizör desteği: VMware vSphere 5.1 ve Windows Server 2012 Hyper-V

Güçlü, Kullanımı Kolay ve Uygun Maliyetli Veri Koruma

Sanallaştırma için özel olarak geliştirilmiştir

Organizasyonlar maliyet tasarruf yapmak, performansı artırmak ve kesinti sürelerini azaltmak için sanallaştırmayı seçiyorlar. Yedekleriniz sanallaştırma için oluşturulmadıysa—zaman ve para kaybedersiniz ve tabi ki verinizi riske atarsınız.

Veeam® Backup & Replication™, sanallaştırılmış uygulamaların ve verinin güçlü, kullanımı kolay bir şekilde ve uygun fiyatla kurtarılmasını sağlar (ESG: VMware Kurtarması 77 Kat daha hızlı!) Yedekleme ve replikasyonu tek bir çözümde birleştirir, yedeklemenin değerini artırır ve VMware vSphere ve Microsoft Hyper-V için veri korumayı yeniden oluşturur.

1 Numaralı Sanal Makine Yedeklemesi

Ajansız

Veeam Backup & Replication, sanal ortamlar için özel olarak geliştirilmiştir. Sanal platform, İşletim Sistemi veya depolama tipi ne olursa olsun Sanal Makinelerin ajansız hızlı yedeklenmesini ve kurtarılmasını sağlar. Bütün sanal altyapınızı tek bir lisansla, tek bir konsoldan, Anında Sanal Makine Kurtarma, Anında Dosya Seviyesinde Kurtarma, granüler dosya ve uygulama kurtarması, neredeyse kesintisiz veri koruma (near-CDP) gibi sektörde önde gelen özelliklerle koruyabilirsiniz.

İster VMware veya Hyper-V, isterseniz her ikisini birlikte kullanın fark etmez – son hipervizör sürümleri için her zaman size özel bir çözümümüz var: Veeam, VMware vSphere 5.1 ve Windows Server 2012 Hyper-V.

Yeni! Çalışma yeri dışında buluta yedekleme

Uygun maliyetli alternatifler

Çalışma yeri dışında yedeklerin depolanması, veri kaybından dolayı bir felaket durumunda ayakta kalmak için kritik öneme sahiptir. Veeam Backup & Replication Cloud Edition, VMware ve Hyper-V yedekleriniz için önde gelen her genel depolama bulutunu kullanımı kolay bir veri havuzuna dönüştürerek manyetik bantın yerini alabilecek bir alternatif sunmaktadır. Yıllık %99.99 sağlamlık oranıyla Amazon Glacier gibi yedekleme bulutları, yedekleme manyetik bantlarını (ve tabi ki bunların kurtarılabilir olduğunu ummayı da) tarihe gömüyor.

Maliyetleri düşürün

Sanallaştırmaya özgü yaklaşımdan faydalanın

Veeam Backup & Replication’ın lisanslanması ve bakımı diğer geleneksel yedekleme araçları ile karşılaştırıldığında çok daha basit ve daha ucuzdur. CPU soketi başına lisanslanır ve tek bir tümleşik çözümde yedekleme, replikasyon, veri tekilleştirme, çoklu hiper denetleyici desteği ve merkezileştirilmiş yönetimi içerir Uygulama başına veya Sanal Makine başına ücret yoktur ve lisanslama, kullanıma alma ve sürdürme için herhangi bir ajan gerektirmez. Veeam Backup & Replication, diğer araçların çok altında bir fiyatla sanal altyapınızın en geniş kapsamlı koruması sağlar.

RPO (kurtarma noktası hedefleri) gereksinimlerini karşılayın

Yedekleme zamanını bir çırpıda azaltın.

Yedekleme işlemleriniz çok mu uzun sürüyor? Geleneksel dosyaya dayalı yedeklemelerin aksine Veeam Backup & Replication, bütün bir Sanal Makinenin, dosyanın veya uygulama ögesinin hızlı bir şekilde kurtarılmasını sağlayan imaj tabanlı yedekleme sağlar. Şimdi ihtiyaç duyduğunuz şeylerin yedeklerini istediğiniz sıklıkta alabilir ve kurtarma noktası hedeflerinize (RPO) kolaylıkla erişebilirsiniz.

HYPERV

VMware
Daha ayrıntılı bilgi için http://www.veeam.com/tr/

Yazar: Osman BAGISLANAN

Http://www.mslinuxtr.com/yazarlar


(909)

the author

Netaş Aş. de Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 2001 den bu yana BT sektöründeyim. Bu zamanın büyük bir kısmında Sistem Entegratörlüğü yapan Bilişim firmalarında proje ve sistem kurulum departmanlarında çalıştım. Birçok firmada Microsoft ürünleriyle ilgili sistem kurulum projelerinde bulundum. 2012 den bu yana kendi bloğum olan MSLİNUXTR de deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum. Ayrıca 2013 başlarından bu yana da MSHOWTO ailesinin bir üyesiyim.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın