Windows 8 de masaüstü ikonları default olarak açık gelirken Server 2012 de bu özelliği kullanabilmemiz için Desktop Experience‘ı açmamız gerekiyor. Şimdi adım adım masaüstünde Computer, User’s Files, Network gibi ikonları nasıl çıkaracağımızı inceleyelim.


Add Roles and Features’ı seçerek rol ekleme sihirbazını açalım.


Biz feature ekleyeceğimiz için Role-based or feature-based installation ile devam edelim.


Server Pool dan feature ekleyeceğimiz sunucuyu seçip devam edelim.


Select Server Roles sayfasında herhangi bir şey seçmeden Next ile devam edelim.


User Interfaces and Infastructure (Installed) seçeneğini genişletelim ve bu seçenek altındaki Desktop Experience’i seçelim ve bu bileşen için gerekli olan Ink and Handwriting Services ve Media Foundation bileşenlerini de Add diyerek devam edelim.


Son olarak Install diyerek kurulumu yapalım.


Kurulum tamamlandıktan sonra Restart gereksinimi olacaktır.


Restart işleminden sonra sistemimizi açtığımızda Control Panel\Appearance and Personalization\Personalization altında Change desktop icons seçeneğinin geldiğini göreceksiniz.


Bu kısımdan da masa üstünde görünmesini istediğiniz masaüstü ikonlarını seçebilirsiniz.

Kaynak: MsHowto

Yazar: Osman BAGISLANAN

Http://www.mslinuxtr.com/yazarlar


(469)

the author

Netaş Aş. de Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 2001 den bu yana BT sektöründeyim. Bu zamanın büyük bir kısmında Sistem Entegratörlüğü yapan Bilişim firmalarında proje ve sistem kurulum departmanlarında çalıştım. Birçok firmada Microsoft ürünleriyle ilgili sistem kurulum projelerinde bulundum. 2012 den bu yana kendi bloğum olan MSLİNUXTR de deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum. Ayrıca 2013 başlarından bu yana da MSHOWTO ailesinin bir üyesiyim.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın