Merhaba

Bu yazımızda Server 2012 üzerinde daha önceden kurulumu yapılmış ve yapılandırılmış bir failover cluster a nasıl node ekleyecegimizi görecegiz.Failover cluster manager açılır ve Nodes üzerindeyken sag click Add Node seçilir.


Next ile ilerleyinizBrowse ile ekleyeceğimiz node seçilir.Sunucu seçilir ve OK butonu tıklanırBurada ekleyecegimiz sunucunun validation testlerinin yapılmasını isteyip istemediğimizi soruyor.


Seçiyoruz ve Next ile ilerleyiniz.


Next ile ilerleyiniz.Bir sonraki adımda ekleyeceğimiz sunucunun testleri yapılacağını belirtiyor..Bütün testlerin yapılmasını istediğim için


seçiyoruz ve next ile ilerliyoruz. Yapılmasını istemediğiniz testler varsa alttaki seçeneği seçip istemediğiniz testleri kaldırabilirsiniz.Next ile ilerleyiniz.


Validate işlemi tamamlandıktan sonra Finish butonuna tıklayınız. Devamında aşagıdaki pencere açılıcaktır.Next ile ilerleyiniz.Finish e tıklayarak node ekleme işlemini tamamlıyoruz.Failover Cluster Manager Nodes altında eklediğimiz sunucuyu görüyoruz. Böylece server 2012 de failover cluster a nasıl node eklendiğinide görmüş oluyoruz.

Umarım faydalı olur.

Yazar: Osman BAGISLANAN

Http://www.mslinuxtr.com/yazarlar


(4014)

the author

Netaş Aş. de Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 2001 den bu yana BT sektöründeyim. Bu zamanın büyük bir kısmında Sistem Entegratörlüğü yapan Bilişim firmalarında proje ve sistem kurulum departmanlarında çalıştım. Birçok firmada Microsoft ürünleriyle ilgili sistem kurulum projelerinde bulundum. 2012 den bu yana kendi bloğum olan MSLİNUXTR de deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum. Ayrıca 2013 başlarından bu yana da MSHOWTO ailesinin bir üyesiyim.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın