Merhabalar,

Lync 2010 ile ilgili belki sizlere detay gibi gelicek fakat ilerki dönemlerde sizlere yardımcı olucak bir ufak ayardan bahsediyor olacağız ,

Lync 2010 Client üzerinde  bir IP stanral ile entegrasyon sağladıysanız ve örneğin Lync Client üzerinden gelen arama süresinin ( Lync Client a atadığınız numara arandığında çalma süresi ) size yetersiz geliyor ise bu bilgiler işinize yarabilir.

Lync 2010 Client üzerinde standart olarak çalma süresi 20sn olarak belirlenmiştir , biz bu süreyi uzatmak için,


Lync Client üzerinden Tools bölümünü tıklıyoruz, Options seçiyoruz.

Call Forwarding bölümünden “Unanswered calls will go to” bölüne geliyoruz ve Calls will… kısmını tıklıyoruz.


Ring for this many seconds before redirecting bölümüne çalma süresinin ne kadar olduğunu seçip “OK” demeniz yeterli ben bu bölümü  5 sn olarak  seçtim ve çalışıyor.


umarım işinize yarar. Bu bölümden “Send unanswered calls the following ”  bölümünden ayrıca seçtiğiniz çalma süresi sonrasında seçtiğiniz numaralara yönlendirme yapabilirsiniz.

 

Yazar: Osman BAGISLANAN
Http://www.mslinuxtr.com/yazarlar

(388)

the author

Netaş Aş. de Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 2001 den bu yana BT sektöründeyim. Bu zamanın büyük bir kısmında Sistem Entegratörlüğü yapan Bilişim firmalarında proje ve sistem kurulum departmanlarında çalıştım. Birçok firmada Microsoft ürünleriyle ilgili sistem kurulum projelerinde bulundum. 2012 den bu yana kendi bloğum olan MSLİNUXTR de deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum. Ayrıca 2013 başlarından bu yana da MSHOWTO ailesinin bir üyesiyim.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın