Microsoft Lync Server Nedir?

Microsoft Lync Server

Microsoft Lync Server Nedir?

 
 

Microsoft LYNC Server 2010, Active Directory, Microsoft Exchange Server ve Microsoft SharePoint teknolojileri ile çalışan çok güvenli bir sistemdir.

 
 

Kullanıcılar, işlerini kolaylaştıran ve farklı uygulamaların içerisinden bile olsa her zaman her yerden kullanabilecekleri araçlara ihtiyaç duyarlar. Bu araçlardan bir tanesi de Lync Server dır. Microsoft Lync Server 2010, Microsoft Office ve diğer ticari uygulamalarla uyumludur.

 
 

PC, tarayıcı ve mobil aygıtlarla da uyumlu olan kullanımı kolay bir arayüz üzerinden eksiksiz iletişim, anlık ileti, konferans ve kurumsal ses yetenekleri sunmaktadır.

 
 

LYNC kullanıcıları, Windows Live, AOL ve Yahoo gibi herkese açık, anlık ileti hizmetlerini kullanan kullanıcıları iletişim listelerine ekleyip bağlanmakta ve herkesle tek bir iş kimliği üzerinden iletişim kurabilmektedir. Yöneticiler de istikrarlı ve tek bir yönetim alt yapısından, kullanılabilirliği arttıran yeni özelliklerden ve mevcut sistemlerle birlikte çalışabilirlikten yararlanabilir.

 
 

Çağrı alma, yönlendirme, transfer etme, bekletme, iletme, bırakma ve tutma gibi genel çağrı özelliklerinin desteklenmesi ve bu özelliklerin ofis dışında da güvenli internet bağlantısı ile VPN bağlantısına gerek kalmadan kullanılabilmesini sağlar.

 
 

Neden Microsoft Lync Server?

 Maliyetleri Düşürün

 
 

İnternet üzerinden sesli iletişim birbirinden farklı yerlerde bulunan şirket departmanlarının şehirlerarası ve uluslararası iletişim ücretlerinden kaçınarak iletişim kurmasını sağlamaktadır. Ses, video ve internet konferansı ile seyahat masraflarının azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

 
 

Office ve SharePoint’ten iletişim kurarak iş gücünü ve üretkenliği arttırın

 
 

Lync Server 2010, daha düzenli bir iletişim sağlar ve düzenli olarak kullandığımız uygulamaların içinden iletişim kurmamıza olanak tanır.

Microsoft Outlook, SharePoint ve diğer Office uygulamalarında kimlerin uygun, dışarıda, meşgul veya çevrimdışı olduğunu gösteren iletişim durumu bilgilerini görebiliriz. Böylece; çalışanların birbirilerini kolayca bulmasına ve herhangi bir anda iletişim için en etkin yöntemi seçmelerine imkân verir. Çalışanlar, onay için e-postaları alıp göndermek yerine, masaüstü, uygulama ve sanal masaüstü paylaşımı özellikleriyle geliştirilmiş konferans sayesinde gerçek zamanlı işbirliğinden yararlanabilirler ya da Microsoft Office veya diğer uygulamalar içerisinden işbirliği yapacakları kişi ile temasa geçebilirler. Birleştirilmiş Microsoft Lync istemcisi kurumsal ses, kurumsal mesajlaşma ve konferans özelliklerine tek bir basit arayüz içerisinden erişim sağlanmasına izin verir.

 
 

Operasyonel etkinlik kazanın

 
 

İş süreçlerindeki  gecikmeler ve beklemeler azaltılabilir, hatta tamamen ortadan kaldırılabilir. Konferanslar, coğrafi olarak farklı yerlerde bulunan ekipler için etkin, konuya özgü ve çok taraflı iletişimi her zaman mümkün kılmaktadır.

 
 

Müşterilerinize, ortaklarınıza ve çalışanlarınıza yanıt verin

 
 

Gelen aramaların masaüstü istemcinizin yanı sıra otomatik olarak cep telefonunuzda, ev telefonunuzda veya başka bir telefon numarasında da çalmasını sağlamak için Lync 2010′un eş zamanlı çalma özelliğini kullanabilirsiniz.

Microsoft Lync içerisindeki geliştirilmiş aktarma özellikleri sayesinde aramaların doğru kişiye yönlendirileceğinden emin olabilirsiniz. Resepsiyon görevlileri için düşünülmüş Lync Server 2010 Attendant içerisinden çağrılar yönlendirilebilirken, yönetim özelliklerinde bulunan zengin iletişim bilgileriyle yanlış yönlendirmelerin önüne geçilir.

 
 

 
 

 
 

Yazar: Osman BAGISLANAN

KaraKartal

BJK 1903

leave a comment

Create AccountLog In Your Accounterror: Copy Disable...