Şirketinizdeki kullanıcıların hepsinin aynı duvar kâğıdını kullanmasını ve bu duvar kâğıdını değiştirmemesini isteyebilirsiniz bütün kullanıcıların duvar kâğıdını gidip tek tek değiştirmek yerine bu işlemi Group Policy yardımıyla 5 dk da gerçekleştirebilirsiniz. İlk önce dağıtılacak duvar kağıdı için networkte bir paylaşım açılır. Paylaşımın içine dağıtılacak duvar kâğıdı kopyalanır. Domaindeki bütün kullanıcılara uygulamak için Default domain Policy editlenir. İstenirse yeni bir GPO da oluşturulabilir.


User configuration\Administrative Templates\Desktop\Desktop Kısımına gelinir.


Kullanıcıların atanan wallpaper’ı kullanmaları ve değiştirmemeleri için Enable Active Desktop ile Prohibit changes enable edilir.


Enable Active Desktop ile Prohibit changes enable edildikten sonra Desktop Wallpaper editlenir.İlk önce Desktop Wallpaper enable edilmeli daha sonra Wallpaper Name kısmına wallpaper’ın paylaşımdaki yolu yazılır Wallpaper style ile de duvar kağıdının nasıl konumlandırılacağı belirlenir.Apply edilir ok ile de işlem sonlandırılır.

Yazar: Osman BAGISLANAN

Http://www.mslinuxtr.com/yazarlar


(1660)

the author

Netaş Aş. de Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 2001 den bu yana BT sektöründeyim. Bu zamanın büyük bir kısmında Sistem Entegratörlüğü yapan Bilişim firmalarında proje ve sistem kurulum departmanlarında çalıştım. Birçok firmada Microsoft ürünleriyle ilgili sistem kurulum projelerinde bulundum. 2012 den bu yana kendi bloğum olan MSLİNUXTR de deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum. Ayrıca 2013 başlarından bu yana da MSHOWTO ailesinin bir üyesiyim.

2 Readers Commented

Join discussion
 1. SAVAS on 29 Temmuz 2013

  İyi çalışmalar,

  Bu yöntemi ben kendi şirketimizde denedim fakat hiçbir değişiklik olmadı. Yardımcı olabilir misiniz.

  Windows Server 2008 anamakine
  terminaller windows 7

  • Osman Bagislanan Author on 30 Temmuz 2013

   Su sıralar asırı derecede iş yogunlugum var. Aldıgınız bir hata yada uyarı varsa iletirseniz müsait oldugumda size geri dönerim

Bir Cevap Yazın