Bu yazımda sizlere mevcut yapınızda çalışan Exchange 2010 SP2 Server’a SP3 kurulumun nasıl gerçekleştirileceği anlatacağım. Exchange Server 2010 Service Pack 3′ü http://www.Microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=36768 adresinden indirebilirsiniz. Kuruluma başlamadan önce mevcut Exchange Server’ınızın Version Number’ını aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

Get-ExchangeServer | fl name,edition,admindisplayversion


Kurulum dosyasını Extract ettikten sonra aşağıdaki gibi kurulama başlıyoruz,


Next diyoruz.


Lisans sözleşmesini kabul ediyoruz.


Aşağıda almış olduğunuz hatadan sonra Server’ları restart etmenize rağmen aynı hatayı almaya devam ediyorsanız, Exchange Server’ınız üzerindeki çalışan yedekleme / anti virüs programlarının Servis’lerini stop etmeniz yeterli olacaktır.


Yapınızda DAG kullanılıyorsa geçici bir süre Exchange Server’lar arasında kesinti olacağı bilgisini alırsınız.


Kurulum başarılı bir şekilde tamamlandı.
Kurulum tamamlanmıştır.

Yazar: Osman BAGISLANAN

Http://www.mslinuxtr.com/yazarlar


(602)

the author

Netaş Aş. de Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 2001 den bu yana BT sektöründeyim. Bu zamanın büyük bir kısmında Sistem Entegratörlüğü yapan Bilişim firmalarında proje ve sistem kurulum departmanlarında çalıştım. Birçok firmada Microsoft ürünleriyle ilgili sistem kurulum projelerinde bulundum. 2012 den bu yana kendi bloğum olan MSLİNUXTR de deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum. Ayrıca 2013 başlarından bu yana da MSHOWTO ailesinin bir üyesiyim.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın