Dpm 2010 admin console açılır.Dpm server da Dpm2010 Administration Console açılarak Recovery tabında Mail Databaselerının bulundugu EXCHANGE serverı uzerine tıklayarak mailbox databseleri listelenir.Burada ılgılı mailboxın bulundugu database seçilir.

Sonra hangi mailboxı gerı donmek istiyorsak uzerıne gelerek sag click yapılır ve recovery secenegine tıklanır.
Recovery butonuna tıkladıgınızda üstteki pencere açılır.Burada Recovery point vs gibi bilgileri görebilirsiniz.Next diyerek ilerleyiniz.Next dediğinizde size nereye geri yükleme yapacağını sorar.Mailboxı nereye dönmek istiyorsak seçiniz.Ben bu örnekte Copy to network folder seçeneğini seçerek File server üzerindeki userdata altında ilgili kullanıcının homefolderına mailboxı döneceğim.Browse diyerek ilgili folderı gosteriyorum.Dönüş yapacağım dizinide gösterdikten sonra next ile ilerliyorum.Ve son pencerede recover ile geri dönüş yapıyorum.Bu pencereye close diyerek Dpm Admi Console üzerindeki Monitoring tabından yaptıgımız işlemi takip edebiliriz.


Mailboxı başarıyla ilgili dizine dönmüş göryoruz.

Yazar: Osman BAGISLANAN
Http://www.mslinuxtr.com/yazarlar

(484)

the author

Netaş Aş. de Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 2001 den bu yana BT sektöründeyim. Bu zamanın büyük bir kısmında Sistem Entegratörlüğü yapan Bilişim firmalarında proje ve sistem kurulum departmanlarında çalıştım. Birçok firmada Microsoft ürünleriyle ilgili sistem kurulum projelerinde bulundum. 2012 den bu yana kendi bloğum olan MSLİNUXTR de deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum. Ayrıca 2013 başlarından bu yana da MSHOWTO ailesinin bir üyesiyim.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın